Neden Burdayım

Yayınlama: 28.05.2022
806
A+
A-

Yazmaya karar vermemin en önemli sebebi öğrendiklerimi paylaşmak ve sizlerden de bir şeyler öğrenmek. Tek bir konuya bağlı kalarak da yazmak istemiyorum, farklılık iyidir sıkılmayız diye düşündüm. Tabi tek ben de yazmayacağım, konularında uzman kişilerle zaman zaman röportaj yapmayı da düşünüyorum.

Peki ben kimim?
49 yaşında 3 çocuğu olan ve 2 üniversiteyi aynı anda okuyarak bitirmeye çalışan bir anneyim. Hayatı tersinden yaşadım dersem yerindedir. 23 yaşında anne olup, 35 yaşında çalışma hayatına giren, yıllarca STK ve siyasetin içinde kendince koşturduktan sonra üniversite hayatına başlayan, online birçok eğitim alan Türk Kadınıyım.
Öncelikli konumuz Pandemi ile beraber farkındalığımızın arttığı sağlıklı beslenme olsun istiyorum. 30 yıldır sağlık camiasında olm

ama rağmen o kadar çok bilmediğim konu olduğunu fark ettim ki hemen “Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi” almaya başladım. Bu eğitimle temel bilgileri öğrenecek ve tabi insanlara bahsederken de bir yetkim olmuş olacaktı

Sağlıklı besleniyormuyuz diye sorsam, hepimiz sağlıklı beslendiğimizi iddia ederiz, organik yiyecek ve gezen tavuk aldığımızda konuyu çözmüş olduğumuzu düşünürüz değil mi? Peki gerçekten öyle mi? Toprak ne kadar zengin, yediklerimiz ne kadar zehirsiz hiç araştırdınız mı bilmiyorum ancak benim araştırdığım ve öğrendiğim kadarıyla hiç de öyle iyi şartlarda yetişen besinler tüketmiyormuşuz. Siz hemen, “ama ben kendim üretiyorum”, diyeceksiniz ve ben de size “ürettiğiniz ürünlerin lütfen gidin ve besin değerlerini ölçtürün” diyeceğim. Çünkü yakın zamanda öğrendiğim İsviçre ve Almanya’nın ortak yaptığı bir araştırmaya göre durum çok kötü ve daha da kötüye gidiyor.
Bu ilk yazı olduğu için kendimi tanıtayım ve amacımı anlatayım istedim. Bu köşe hepimizin ve birlikte öğreneceğiz. Sorularınızı, önerilerinizi bekliyor olacağım ve tabi ki yazılar hakkındaki yorumlarınız çok önemli.

Okuyup beğendiğim kitapları önermeye çalışacağım, okumaya zamanım yok demeyin olur mu Yatarken, iş yaparken veya araba kullanırken, otobüste giderken dinleyebilirsiniz. Artık bu uygulamalar var ve ben kullanıyorum çok keyifli.
Kitabımız: Küçük Balık Sürüleri – İnanın romandan çok daha fazlası bu kitap.
Yazar: Ahmet Aslan
Sevgiler

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 12 Yorum
 1. Avatar Ahmet DURSUN dedi ki:

  Sizin gibi 10’larca yıl sağlık sektörün bulunmuş, gazeteci olarak sektörü irdeleyerek, özümsemiş bir yazarın bilgileri bizim için değerli olacak, şimdiden yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

  1. Avatar Asuman dedi ki:

   Çok teşekkür ederim

 2. Avatar Harun İbiş dedi ki:

  Sevgili köşe yazarı,
  Sağlıklı yaşam bilincini yaymak günümüzün en kıymetli gündemlerinden olmalı. Bu sebeple başlatmış olduğunuz köşe yazıları için çok teşekkürler
  Kitap tavsiyelerinizi özenle takip edeceğim

  1. Avatar Asuman dedi ki:

   Çok teşekkür ediyorum, beğenmenize sevindim

 3. Avatar Ahmet Bahadır bozkurt dedi ki:

  Hocam başarılarınızın devamını dilerim.

  1. Avatar Asuman dedi ki:

   Çok teşekkür ederim

 4. Avatar Fatih TURAN dedi ki:

  Son dönemde yaşadığımız büyük sorunların kaynağına parmak basmışsınız. Tebrikler Asuman hanım.

  Yazınızı okurken, bende de farkındalık oluştu ve ne kadar eksik ve düzensiz beslendiğimin farkına vardım. Dikkatle sizi takip etmeye devam edeceğim. Yeni yazılarınızı heyecanla bekliyorum. Ayrıca kitap önerileri de harika bir fikir, teşekkür ediyorum.

  1. Avatar Asuman dedi ki:

   Çok teşekkür ederim, beğenmenize sevindim

 5. Avatar Muzaffer Şahin dedi ki:

  Sağlık konusunda herkes bildiğini saniyor ama hiç kimse tedbir almıyor sağlığını kaybettiği zaman ben yanlış yapmışım diyor sizden daha farklı konularda haberler bekliyorum. Daha detaylı olursa daha etkili olur örnek vermeniz mümkünse bu daha güzel olur hayırlı günler teşekkürler hayırlı olsun haber köşeniz.

  1. Avatar Asuman dedi ki:

   Önerileriniz çok kıymetli, teşekkür ederim

 6. Avatar Serap Erdem dedi ki:

  Asuman hanımcım ne yazık ki kaybedilmeden kıymetini bilemiyoruz sağlığımızın.Siz gibi değerli insanların bu konuyu gün yüzüne çıkarmis olması ne güzel. Teşekkürler değerli dokunuşlarınız için

  1. Avatar Asuman dedi ki:

   Ben teşekkür ederim Serap Hanımcım