SİZ ABDÜLMELİK FIRAT’I SEVMİYORSUNUZ, BUNU BİLİYORUZ VE BU YÜZDEN BİZDE SİZİ SEVMİYORUZ.

Yayınlama: 02.10.2022
399
A+
A-

Yazıma başlamadan önce rahmetli Abdülmelik Fırat’ı saygı sevgi ve özlemle anıyorum. Her 29 Eylül de ben ‘Miremın’ isimli Kürtçe ezgiyi dinleyerek kendi kendime içimden konuşurum onunla. Eskiden çok yazıp çizerdim ama artık yazıp çizmekten vaz geçtim çünkü yazıp çizdiklerim ile ona olan saygı ve sevgimi ifade edemediğimi anladım artık.

Bu yazıyı ben 29 Eylül de yazacaktım ama bekledim ve yazmadım bakayım kimler neler yazıp, neler söyleyecek dedim.

Onun dizinin dibinden ayrılmayan ama bugün farklı siyasi partiler de yönetici, vekil, başkan olanların hepsi onu unutmuşlar. Bu kişiler birey oldukları için diyecek bir sözüm yok.

Ama HAKPAR’a diyecek çok sözüm var!

Abdülmelik Fırat ömrünün son yıllarını bu parti için harcamış ve partiyi kurduktan sonra da kurucu genel başkanlığını yapmıştır. Yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı HAKPAR Kongresin de kendisi partinin kongre kararı ile onursal başkanlığa seçilmiştir. Son nefesine kadar da partisi ile ilgilenmeye ara vermemiştir.

Partinin onursal başkanını sadece vefat yıl dönümün de kısa hayat öyküsünü paylaşarak geçiştiren HAKPAR’ın başta Genel Başkanına ve olmayan Basın Bürosundan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlhan Çetin ve diğer tüm parti yöneticilerini bu saygısızlıklarından dolayı kınıyorum.

Yahu bu nasıl bir amatörlük, bu nasıl bir beceriksizliktir. Abdülmelik Fırat’ı sevmediğinizi biliyoruz, bu yüzden bizde onu sevmeyenleri sevmiyoruz zaten, Bakın ben açıkça söylüyorum bunu.  Sevmediğiniz birini niye seviyormuş gibi gösteriyorsunuz? Neden yalan söylüyorsunuz bunu da anlamış değilim doğrusu.

Kendisinin vefatına ilişkin yazdığınız yazıyı da size ‘Hak ve Özgürlükler Savunucuları Platformu’ hatırlattı. Onlar hatırlatmasa siz her sene olduğu gibi unutacaktınız tıpkı geçmiş dönemler de olduğu gibi. Şeyh Said’i de unutmuştunuz, sonra geçmişe dönük bir basın açıklamasını bulup tarihleri değiştirip yayınlamıştınız ve bu sene de unuttunuz!

Genel Başkan Düzgün Kaplan Bey, 29 Eylül de Erzurum il teşkilatınız ile beraber bir heyet oluşturup, rahmetli Abdülmelik Fırat’ın kabrinin başına gidip güneş gözlükleriniz de takarak yarım yamalak bir Fatiha okusaydınız bir de hatıra resmi çekseydiniz eğer daha inandırıcı olurdunuz.

Sayın İlhan Çetin Bey partinin olmayan basın bürosundan sorumlu Genel Başkan yardımcısı kendisi yazıyı yazmış olmalı çünkü yazı da sadece rahmetli Abdülmelik Fırat’ın biyografisine değinmişler. Oysa parti kurulduktan çok kısa bir süre sonra kapatılma davası açılmış, açılan dava da mahkeme de parti yöneticileri Kürtçe savunma yapmak istemişler, bunun yanı sıra yargılanmışlar ve davalar açılmış. Bu yaşananların hepsi 2002 yılında Abdülmelik Fırat’ın partiyi kurduğu dönemde yaşanmış. Neden bunlara değinmiyorsunuz? Yoksa siz bunları bilmiyor musunuz? Siz bilmiyor olabilirsiniz ama içinizde bilenlerinizin olduğunu da ben biliyorum. Bunları bilenlere gelince sizlerin de neden bu konuda sustuğunu biliyorum az önce bahsettiğim gibi çünkü siz onu zaten sevmiyordunuz, eğer sevseydiniz bu gün bir yazı ile kendisini hatırlamazdınız.

HAKPAR’a bir daha hatırlatmak istiyorum, Parti olarak bir karar alın ve kurucu genel başkanınız olan rahmetli Abdülmelik Fırat’ı onursal genel başkanlıktan alın ve onun yerine kendi idolünüz kim ise onu getirin. Aksi halde ben şahsım olarak bu konuda sizi eleştirmeye ve bu konuda mücadele etmeye devam edeceğim.

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.