ASGARİ ÜCRET GÜNDEME GELDİĞİNE GÖRE SAFLARI SIKI TUTALIM

Yayınlama: 02.12.2022
83
A+
A-

Yılın son ayı olan Aralık ayı gediğine göre asgari ücret de gündeme gelmiş demektir. Her sene olduğu gibi bu sene de Aralık ayı boyunca asgari ücretle yatacağız, asgari ücret ile kalkacağız. Gündem de rakamlar dolaşmaya başladı şimdiden. Muhalefet 10 bin diyor, iktidar ise 7-8 bin arası rakamlar da gidip geliyor. Benim kendi fikrim eğer iktidar seçim öncesi bir hamle yapmak istiyorsa bu konuda elini kolunu taşın altına koymakla kalmamalı.

Bakın burası çok önemli!

Bu sözü pek sevmiyorum ama hatırlatmak da fayda var diye düşünüyorum. Evet bakın burası çok önemli.

  • Şu an ülke genelin de başta büyük şehirler olmak üzere ev kiraları ortalama en kötüsü 3-5 bin den aşağı değil.
  • Bir aylık doğal gaz, elektrik, su ve buna telefonu da eklersek bir ailenin bir aylık ortalama faturası 2.000 ile 2.500 lira!
  • Şu an ülke genelinde peynir ve et fiyatları birbiriyle yarışıyor.

Buna benzer birçok örneklemeler verilebilir ve her şey kabak gibi ortadayken kalkıp insanlara medya önünde komik rakamlar açıklamayınız lütfen.

TÜİK ülke genelin de ki açlık sınırı için 7.300 TL açıklamasın da bulunmuştur, TÜRK-İŞ ise 7.785 TL kırmızı çizgimiz diye bir açıklama da bulunmuştu.

Az önce kısa ve düz hesap yaptım 2023 yılında asgari ücret 8.000 TL de olsa maalesef insanların İNSANCA yaşamasına YETMEZ! Bir ev kirası olmuş 5.000 TL bir aylık doğalgaz yakmasan en asgari 1.000 TL geliyor (Açın pencereleri, açın kombileri diyen gazeteci vatandaşa duyurulur) elektrik suyu de hesap edersek aylık en 7.000 TL bunlara gidiyor kalan 1.000 TL vatandaş ne yesin ‘TAŞ MI YESİN!’

Umarım iktidar bu konuda beni şaşırtır ve asgari ücret konusun da yıl içerisinde verilen vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz söylemleri ve siyasi bir yalandan ibaret olmaz.

Eğer olurda medya da geçen rakamlar oranında bir zam yapılırsa iktidar şimdiden seçimi kaybetti demektir.

Artık vatandaş cebin de gezinen akrep den kurtulmak istiyor.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.