Bakanlık duyurdu: Çalışan annelere 325 euro destek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çocuk bakımı nedeniyle iş hayatından uzak kalan anneleri desteklemek amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) aracılığıyla yeni bir proje başlattıklarını duyurdu. Projenin ikinci dönem başvuruları bugün itibarıyla başladı.

Bakanlık duyurdu: Çalışan annelere 325 euro destek
Yayınlama: 03.06.2024
5
A+
A-

Bakan Işıkhan, Ankara, İstanbul ve İzmir’de 12 ay boyunca çalışan annelere aylık 325 euro (11 bin 339 TL) destek sağlanacağını açıkladı. Bu destek, annelerin kayıtlı istihdamda kalmalarını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Anne destek başvurusu nereden yapılıyor?

Projeden 7 bin çalışan annenin yararlanacağını belirten Bakan Işıkhan, “Eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvikini de sağlamayı hedeflediğimiz bu proje, toplam 7 bin kadını kapsıyor. Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi II (EDU-CARE II) kapsamında başvuruları e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz” dedi.

Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak ve belirli kriterleri taşıyan anneler, bu destekten faydalanabilecek. Bakanlık, projeye yoğun bir ilgi beklerken, annelerin iş hayatında daha aktif ve sürekli bir şekilde yer almasını amaçlıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.