Çiğlili çocuklar hakları için buluştu

Çiğlili çocuklar hakları için buluştu
Yayınlama: 21.11.2023
1
A+
A-

Çiğli Belediyesi, 20 Kasım Çocuk Hakları Günü kapsamında Çiğlili çocuklara yönelik farkındalık yaratacak etkinliğe ev sahipliği yaptı.

İZMİR (İGFA) – Çiğli Belediyesi ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Prof. Nermin Abadan Unat Kadın Yaşam Merkezi'nde bulunan Çocuk Oyun Odasında gerçekleştirilen etkinliğe Çiğlili çocuklar ve ebeveynleri birlikte katılım gösterdi.

Uzman eğitmenlerin çocuklara sahip oldukları hak ve özgürlüklere ilgili bilgi verdiği etkinlikte, çocuklar sahip olmak istedikleri hakları ve hayal ettikleri dünyayı hazırladıkları dövizlerle anlattı.

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Gümrükçü, “Çocuklar gelecek güvencemiz. Onları yarınlara eğitimli, bilinçli, ahlaklı, duyarlı ve özgüvenli birer birey olarak yetiştirmek istiyorsak haklarına saygı duymalı ve öğrenmelerini sağlamalıyız. Bu doğrultuda 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nde çocuklarımızla bir araya geldik. Haklarını anlattık. İsteklerini dinledik. çocuğun yaşam hakkının öncelendiği, eşit, özgür, mutlu ve onurlu birer birey olarak olabilecekleri bir dünya umuduyla bir kez daha tüm çocukların 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.