İnegöl’de 5 sokak daha asfaltlanıyor

İnegöl’de 5 sokak daha asfaltlanıyor
Yayınlama: 21.11.2023
0
A+
A-

Bursa' İnegöl Belediyesi, alt yapısı tamamlanan bölgelerde asfalt uygulamalarını sürdürüyor. Kemalpaşa Mahallesinde 5 sokağın daha asfalt uygulamasına başlandı.

BURSA (İGFA) – İnegöl'de eden çalışmalarında içme suyu hatlarının tamamlandığı bölgelerde asfalt uygulamaları sürüyor.

Merkezde birinci etap içme suyu hattı uygulaması tamamlanırken, altyapı uygulaması gerçekleştirilen bölgelerde asfalt çalışmaları da yaz döneminde başlamıştı. Mahmudiye, Hamidiye, Mesudiye Mahalleleri ve Park Caddesi gibi ana arterlerde yapılan asfalt uygulamalarının devamında, yine Hamidiye, Mahmudiye ve Kemalpaşa Mahallesinde ana caddeleri birbirine bağlayan bağlantı yollarının asfaltlanması sürüyor. Önceliğin uzun bağlantı sokaklarına verildiği asfalt çalışmaları kapsamında Kemalpaşa Mahallesinde 5 sokağın daha asfaltlanma çalışmaları başladı.

ı Alper Taban, beraberindeki heyetle birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceledi. İnceleme sırasında çalışmalar hakkında bilgi veren Baş Taban, “Kemalpaşa Mahallesi toplam 2,5 km asfalt uygulaması için planlamamızı yapmıştık. Daha önce bu bölgede; Kartal, Hicran, Güler, Çınar, Sülün, Özer, 1. Özlem ve Sokaklarda toplamda 8 sokağımızda asfalt uygulamasını yapmıştık. Bugün de bu 2.5 km'lik planlamanın kalan kısmı ; Demirel, Konak, Paşaören, Emin ve Cihan Sokaklarda çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz tarafından 1200 metre freze uygulaması yapıldı, asfalt kaplamasına da başlandı. İnş hafta sonuna kadar havalar da müsaade ederse bu 5 sokağımızın da kaplamasını tamamlayacağız. Çalışmanın toplam maliyeti ise yaklaşık 6 milyon TL” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.