Atatürk Evi 2023’te 91 bin ziyaretçiyi ağırladı

Atatürk Evi 2023’te 91 bin ziyaretçiyi ağırladı
Yayınlama: 20.11.2023
Düzenleme: 20.11.2023 17:27
0
A+
A-

Kırklareli Belediyesi'nin, gurur abidesi yapıtlarından Evi, 2023 yılında 90 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı. 17 Ocak 2018'deki açılışından bu yana geçen 5 yılda ise, evi, yaklaşık 750 bin kişi ziyaret etti.

DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Sadece yurt içinden değil, yurtdışından da ziyaretçi alan Atatürk Evi'ni, toplu olarak ziyaret eden kafilelerin yanı sıra, ilk ve öğretim öğrencileri de, öğretmenleri eşliğinde gezerek, adeta zaman yolculuğu yapıyor ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'e olan hayranlıkları, gördükleriyle perçinleniyor.

Kırklareli Belediye Mehmet Siyam Kesimoğlu,  yaptığı açıklamada; “Atamızın doğduğu evin birebir aynısını, şehrimizle ve bölgemizle buluşturmanın üzerinden beş yıl geçti. Geçen süre zarfında, 750 bin kişiyi misafir etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. İstanbul başta olmak üzere, ülkemizin dört yanından vatandaşımız, bu nadide yapıyı görmek için Kırklareli'ye geliyor. Sınır ötesinden, Balkan ülkelerinden de konuklarımız oluyor. Gelen herkes sadece Atatürk Evi'ni değil, aynı zamanda Mutlu İnsanlar Kenti Kırklareli'nin ziyaretçisi oluyor. geziyor, alışveriş yapıyor, lezzet duraklarına uğruyor, konaklıyor. Kırklareli'nde ivmesini yükselttiğimiz tarih turizmi, sahip olduğumuz potansiyellerin geliştirilmesiyle daha da hale geldi. Yayla Mahallesi'ni, bu açıdan çok önemsemiştik. Her bir projemizi titizlikle hayata geçirdik. de bunun meyvelerini topluyoruz. Atatürk Evi, yüz yıl sonra da, şehrimizin tepesinde güneş gibi parlamaya edecek” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.