CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu: YSK süreci yönetemiyor

Bakanlar Kurulu tam kadro AK Parti adayı Murat Kurum için İstanbul’un ilçelerini dolaşarak oy istiyor. İBB Başkanı İmamoğlu, bakanların seçim kampanyası yürütmesini eleştirerek YSK’ye tepki gösterdi.

CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu: YSK süreci yönetemiyor
Yayınlama: 29.03.2024
11
A+
A-

Yerel seçimlere 2 gün kaldı. Başkanı İmamoğlu, bugün katıldığı NOW TV canlı yayınında açıklamalar yaptı. AK Parti'nin kendisine oy verenlerin beklentilerini karşılamadığını söyleyen İmamoğlu, partililere seslenerek ‘ders vermek için' İstanbul'da AK Parti'ye oy vermeleri çağrısında bulundu.

İmamoğlu, İstanbul'a gelerek AK Parti'nin adayı Murat Kurum'a destek veren bakanları da eleştirerek 'nin durumu yönetemediğini belirtti. Devlet televizyonu TRT'yi de eleştiren , “TRT'de 5 yılda Ekrem İmamoğlu için arşiv araştırması yapın. Kötüleyici, karalayıcı olmayan haber bulamazlar. Bu nasıl yayıncılık” ifadelerini kullandı.

Hükümet için “Bu seçim farklı seçim çünkü İstanbul'u malları olarak görüyorlar.” iddiasına bulunan İmamoğlu “Bakanlık her metroyu sahipleniyor. Herhalde Sayın Kurum'u oraya güvenlik şefi olarak atayacaklar” dedi.

MURAT KURUM'A KÖFTECİ YANITI

Murat Kurum'un ‘Ancak köfteci olur' sözlerini tekrar gündeme taşıyan İmamoğlu,zamanında hamallık da köftecilik de yaptığını söyleyerek “Trabzon'a gidip Akçaabat köftesi yapmayı öğrendim. ‘Azıcık esnaf ol' derler. Keşke İstanbul'da esnaflığın ne kadar önemli olduğunu öğrense. 21 yaşında İstanbul'un ilk Akçaabat köftecisini açtım. Esnaflık bazen öğretmenlik, bilim insanı kadar önemlidir. Abidir, abladır.” ifadelerini kullandı.

AK Parti SEÇMENİNE ÇAĞRI YAPTI

AK Parti seçmenlerinin de kendi partilerine bu seçimde ‘ders vermesi gerektiğini' söyleyen İmamoğlu, “AK Parti kendisine oy verenlerin beklentilerini karşılayamıyor. Bu yüzden AK Partili dostlarımızın da İstanbul'da AK Parti'ye oy vermemesi lazım.” dedi.

Kaynak: Karar Gazetesi

Tarafsız ve Bağımsız Haber Portalı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.