Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor

Türkiye yerel yöneticileri için seçimini yaptı. Oylama işleminin sona ermesinin ardından sandıklar açıldı. Oy sayımı sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara’da AK Parti Genel Merkezi’nde seçim sonuçlarını değerlendiriyor…

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor
Yayınlama: 01.04.2024
4
A+
A-

Türkiye yerel yöneticileri için seçimini yaptı. Oylama işleminin sona ermesinin ardından sandıklar açıldı. Oy sayımı sürerken Erdoğan'ın Ankara'da Genel Merkezi'nde sonuçlarına ilişkin açıklama yapıyor…

Türkiye'de bugün 61 milyondan fazla seçmen, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerini belirlemek üzere sandık başına gitti. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri kapsamında seçmenler, ülke genelinde toplam 207 bin sandıkta oy kullandı.

Seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere Ankara'ya giden Cumhurbaşkanı , AK Parti Genel Merkezi'nde açıklama yapıyor.

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

Aziz milletim, sevgili Ankaralılar, kıymetli yol ve dava arkadaşlarım, değerli genç kardeşlerim, sizleri en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Buradan AK Parti Genel Merkezi'nden tüm Türkiye'yi saygıyla selamlıyorum. Desteğiniz, kadirşinaslığınız için ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Şahsıma sizler gibi vefakar yol arkadaşları, dava arkadaşları veren Rabbime hamd ediyorum.”

Milletçe ve İslam dünyası olarak 11 ayın sultanı Ramazanı idrak ediyoruz. Öncelikle sizlerle birlikte tüm milletimizin, tüm Müslümanların Ramazanı Şerifini tebrik ediyorum. Bu mübarek günleri, bombaların altında geçiren Gazzeli kardeşlerimizin Mevla yar ve yardımcısı olsun diyoruz. Rabbim'den bizleri Ramazan'a ulaştırdığı gibi, inşallah, sağlıkla, huzurla, sevdiklerimizle birlikle bayrama da eriştirmesini niyaz ediyoruz.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerini, demokrasimize yakışır bir olgunlukla hamdolsun, tamamladık. Münferit bazı vakalar haricinde, seçim atmosferine gölge düşürecek müessif hiçbir hadise yaşanmadı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde vatandaşlarımıza yönelik bölücü örgütün “kölelerinin” baskı ve hakaretlerine şahit olduk. Ama emniyet birimlerimizin etkili müdahaleleriyle ciddi bir sorun çıkmadı.

Vatandaşlarımızın sağduyusu, güvenlik güçlerimizin fedakârlıkları sayesinde Türk demokrasisi rüştünü bir kez daha ispat etmiş oldu. Burada öncelikle bir hususu ifade etmek durumundayım. Seçimler, biliyorsunuz, demokrasilerin en kritik günleridir. Milletin iradesi sandıkta tecelli eder. Millet, sözünü sandık yoluyla söyler. Millet, siyasetçiye mesajını sandık vasıtasıyla iletir. Millet, uyarısını ve takdirini sandık aracılığıyla ifade eder.

Milletin kararının; hiçbir baskıyla, dayatmayla, yönlendirmeyle karşılaşmadan sandıkta tebarüz etmesi, demokrasimiz için başlı başına büyük bir kazançtır. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde de Türk Milleti, yine sandığı vesile kılarak mesajlarını siyasetçilere ulaştırmıştır.

Sonuçlardan bağımsız olarak bu seçimin galibi öncelikle demokrasimizdir, milli iradedir, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun 85 milyonun tamamıdır. Seçim maratonunda kazanan; adaylardan önce Türkiye olmuş, milletimiz olmuş, uğruna ağır bedeller ödediğimiz demokrasimiz olmuştur.

Tarafsız ve Bağımsız Haber Portalı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.