Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Türkiye’nin Dikkatini Dağıtacak Polemiklere Girmiyoruz

Eskişehir’de düzenlenen Ak Parti Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulunarak Türkiye’nin güçlü duruşunu vurguladı. Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şu şekilde:

A+
A-

'de düzenlenen Ak Parti Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda , önemli açıklamalarda bulunarak Türkiye'nin güçlü duruşunu vurguladı. Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şu şekilde:

Dünyadaki siyasi ve ekonomik güç dengelerinin yeniden kurulmaya başlandığı bir dönemden geçiyoruz.

Türkiye, kurduğumuz güçlü altyapı sayesinde bu yeni döneme geçmişte hiç olmadığı kadar hazırlıklı giriyor.

Küresel ve bölgesel konjonktür de ülkemizin stratejik önemini ve avantajlarını artırıyor.

Siyasi, ekonomik ve askerî olarak artık kendi kararlarını verme, kendi hedeflerini belirleme ve bu doğrultuda gereken adımları atma imkânına kavuşan bir ülkeyiz.

Eskişehir başta olmak üzere 81 vilayetimizin tamamının 21'inci yüzyılın lider ülkesi Türkiye hedefine inandığını, kilitlendiğini biliyoruz.

Bize düşen görev, bu potansiyeli harekete geçirmek, bu gücün doğru istikamete odaklanmasını sağlamaktır.

Bunun için Türkiye'nin dikkatini dağıtacak hiçbir polemiğe girmiyor, emperyalist hesapların ürünü tüm oyunlardan, tüm senaryolardan uzak duruyoruz.

Ülkemize fayda sağlamayacak, milletimizin güvenlik ve refah beklentilerine katkı vermeyecek hiçbir tartışmanın, hiçbir kavganın içinde olmadık, olmayacağız.

Amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir. Dün “2023 hedefleri” demiştik. Bugün “Türkiye Yüzyılı” diyoruz. Bizden sonraki nesil de inşallah çok daha iddialı bir vizyonla milletimizi çok daha ileriye taşıyacak.

Tarafsız ve Bağımsız Haber Portalı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.