DEM Parti: Hiçbir hileye izin vermeyeceğiz, herkesi sandıkları korumaya çağırıyoruz

DEM Parti, iktidar partisi lehine birden fazla sandıkta oy kullanmaya çalışan devlet görevlilerinin tespit edilip haklarında suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdu. DEM Parti: 7’den 70’e herkesi sandıklara gitmeye, iradesine sahip çıkmaya çağırıyoruz

DEM Parti: Hiçbir hileye izin vermeyeceğiz, herkesi sandıkları korumaya çağırıyoruz
Yayınlama: 31.03.2024
2
A+
A-

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi () devam eden oy verme işlemleri sırasında karşılaşılan usulsüzlere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, daha önce AKP lehine oy kullanacak sahte seçmenlerin tespit edilip kamuoyu ile paylaşılmasının ardından bugün birden fazla sandıkta oy kullanmaya çalışan devlet görevlilerinin tespit edildiği ve haklarında suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Sosyal medya hesabından açıklamaya yapan DEM Parti şunları kaydetti:

“Müşahitlerimiz, okul ve sandık görevlilerimiz, milletvekillerimiz ve yöneticilerimizle beraber sandıkların başındayız. Daha önce iktidarın merkezi bir şekilde planladığı sahte seçmen oyununu tespit etmiş ve kamuoyu ile paylaşmıştık. Bugün de sandık başındaki arkadaşlarımız ve oy kullanmaya giden halkımız bu sahte seçmenleri suçüstü yakalamış ve belgelemiştir.

Parti görevlilerimiz iktidar partisinin lehine birden fazla sandıkta oy kullanmaya çalışan devlet görevlilerini tespit etmiş, bu durumu tutanak altına almış ve haklarında suç duyurusunda bulunmuştur. Hiçbir hileye izin vermeyeceğiz.

İktidar ne yaparsa yapsın başaramayacak. Halkımızın iradesi ve kararlılığı her türlü hileyi boşa çıkaracaktır. 7'den 70'e herkesi sandıklara gitmeye, iradesine sahip çıkmaya ve sandıkları korumaya çağırıyoruz.”

 

Kaynak: HABER MERKEZİ

Tarafsız ve Bağımsız Haber Portalı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.