Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı

İBB BAşkanlığına yeniden seçilen Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı

Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı
Yayınlama: 03.04.2024
2
A+
A-

Yerel seçimlerde yüzde 51 oyla yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen , İl Seçim Kurulu'nda mazbatasını aldı. İmamoğlu'nun açıklamalarından önemli başlılar şöyle

-Benim için çok özel bir an. Bu anı ikinci kez yaşıyoruz. Çok gururluyum. Sorumluluğum farkındayım.

-İstanbul halkına yakışan bir seçim ortamı oldu. Bana verilen 16 milyonun mazbatası. Sorumluluğu çok büyük. Bunu derinden hissediyorum.

-Allah mahçup etmesin bu insanlara. Şehrin insanına, gençlerine, çocuklarına, kadınlarına hayata dair nitelikli bir 5 yılı yaşatmak en büyük arzumuz. Bu da güçlü bir demokrasi anlayışına denk düşüyor.

‘BU İŞİN SAHİBİ DEĞİL EMANETÇİSİYİM'

-Bu işin sahibi değil emanetçisi olan bir bilinçle bu işe talibim. Baskılara rağmen en büyük destekçim olan eşim, çocuklarım, anne ve babama da yürekten teşekkür ediyorum.

‘SÖZ VERİYORUM…'

-Umarım daha uzlaşı içinde bir oramla, birbirine iyi davranan bir siyaset dilini yaşatırız. Siyasette söylenen her cümlenin çocuklarımızın kulaklarına gittiğini hatırlatarak dikkat edilmesi konusunda tavsiyede bulunuyorum. Ben de buna dikkat edeceğime söz veriyorum.

-16 milyona teşekkür ediyorum. Mazbata hepimize hayırlı olsun, hepinize teşekkür ediyorum…

Öte yandan, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre , büyükşehir ve illerde 81 belediyeden 35'ini kazandı; AK Parti ise 24'te kaldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Tarafsız ve Bağımsız Haber Portalı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.