İstanbul’da AK Parti’nin seçim çalışmasına silahlı saldırı: 1 kişi hayatını kaybetti

İstanbul’da AK Parti’nin seçim çalışmasına yönelik silahlı saldırıda 1 kişi yaşamını yitirdi.

İstanbul’da AK Parti’nin seçim çalışmasına silahlı saldırı: 1 kişi hayatını kaybetti
Yayınlama: 10.02.2024
A+
A-

'da Küçükçekmece Belediye Başkan Aday Yeniay'ın çalışmasına silahlı düzenlendi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, saldırıda 1 kişinin vefat ettiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapa Kabaktepe, “Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Sayın Aziz Yeniay'ın seçim çalışmaları esnasında gerçekleştirilen silahlı saldırıda vefat eden vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diyor, Küçükçekmece Adayımız ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Saldırıya tepki gösteren AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, “Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Aziz Yeniay'ın seçim çalışması yaptığı sırada uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırıyı lanetliyorum. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Hepimize geçmiş olsun. Demokrasimize yönelik bu tehditler bizi asla ve asla yolumuzdan döndüremeyecek!” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu da “AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Sayın Aziz Yeniay'ın seçim çalışmaları sırasında düzenlenen silahlı saldırıyı lanetliyorum. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Seçim sürecindeki kirli emellere, muhtemel provokasyonlara karşı hepimiz dikkatli olmak durumundayız. Bu saldırılar millî birliğimizi ve bütünlüğümüzü bölemez” açıklamasını yaptı.

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışması sırasında gerçekleşen silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Saldırıda yaşamını yitiren vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Seçim sürecini bu tür saldırılarla başka yöne çekmek isteyenlere karşı çok dikkatli olacağız. Kimseye birlik ve beraberliğimizi bozacağı fırsatı tanımayacağız” dedi.

Kaynak: Gazete Duvar

Tarafsız ve Bağımsız Haber Portalı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.