Meral Akşener: Kurultay kararı aldıklarını açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimlerin ardından açıklama yapıyor.

Meral Akşener: Kurultay kararı aldıklarını açıkladı
Yayınlama: 01.04.2024
4
A+
A-

Genel Başkanı 'in, mahalli idareler seçimleri sonuçlarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

“Sonuçların hayırlı olmasını diliyor. Seçilen tüm adayları tebrik ediyorum. Seçimlerin Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına yakışır şekilde tamamlanmış olmasını, ülkemizin köklü demokrasi geleneği için önemli buluyorum. Demokrasilerde tek konu tartışılabilir ama tek konu tartışılamaz o da milletin sandıkta gösterdiği iradedir. İYİ Parti olarak bizim yola çıkma gerekçemiz de bunu sağlamaktır.”

“Milletimiz 1 il 23 ilçe ve 7 belde olmak üzere toplam 31 yeri İYİ Parti'ye emanet etti. Bu kıymetli emanet için teşekkür ediyoruz. Hala itirazların sürdüğü, sonucun netleşmediği Enver Yılmaz, Burak Kunt başkanlarıma teşekkür ediyorum”

“Geride bıraktığımız seçimlerle birlikte milletimizin 2 yumruk arasında  sıkıştırılmaktan ne kadar yorulmuş olduğunu görmüş olduk. Milletimiz bu seçimde alışılmış kutuplaşma alanlarına suni kavgalara mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi.”

“Şüphesiz ki milletimiz en esaslı mesajı da iktidara verdi. Yıllardır yanlış politikalarda ısrar eden ciddiyetsizliğe ‘artık yeter' dedi. Erdoğan'a artık zorundasın dedi. Kendisini defalarca uyarmıştık. ‘Milletin sabrını taşırma' demiştik. ‘Tencere her iktidarı sallar' demiştik.”

Sandıklardan çıkan mesajı duymak hepimiin görevidir. İyi Parti olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu yapacağız. Özeleştirilerimizi yapacağız. En kısa sürede olağanüstü seçimli kongreyi toplayacağız”

Kaynak: HABER MERKEZİ

Tarafsız ve Bağımsız Haber Portalı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.