Murat Karayılan’dan seçime 1 gün kala dikkat çeken çağrı!

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Urfa ve Şırnak için “oyununuzu kendinizden olana verin” çağrısı yaptı.

Murat Karayılan’dan seçime 1 gün kala dikkat çeken çağrı!
Yayınlama: 30.03.2024
50
A+
A-

Yürütme Komitesi Üyesi , 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Urfa ve Şırnak için “oyununuzu kendinizden olana verin” çağrısı yaptı.

Seçime ramak kala konuşan Murat Karayılan, “Bu yerel bir olsa da siyasetin belirlenmesinde önemli rolü olacaktır. Ben seçimlerin geneli hakkında herhangi bir şey belirtmek istemiyorum” dedi.

Özel olarak Urfa ve Şırnak seçimleri için konuşmak istediğini belirten Karayılan, “Urfa önemli bir bölge. Çok kişi bu şehrin tarihi bir yer olduğuna, peygamberler şehri olduğuna değiniyor” sözleriyle dikkat çekti.

PKK lideri Abdullah Öcalan'ın da Urfalı olduğunu hatırlatan Karayılan şu ifadelere yer verdi:

“Şimdi Urfa sanki kim iktidarsa onun tarafında olan bir şehir olarak biliniyor. Uzaktan öyle görülüyor. Niye? Çünkü kendi çıkarını esas alan kimi aileler var. Bunlar kimin adil veya kimin haklı, haksız olduğuna değil, kendi çıkarlarına bakıyorlar.”

“Yanlış yapmasınlar. ”

Halkın, “kalantor ailelerin etrafında toplandığını” ve çoğunun da oylarını iktidar partisi AK Parti'ye verdiğini belirten Karayılan, “AKP de kendisini MHP'ye teslim etmiş, MHP'nin ırkçı zihniyetiyle bugün Kürt katili olmuştur” diyerek şöyle devam etti:

“Urfa halkının bu gerçekliği görmesi, oyunu katillere ve hırsızlara vermemesi, kendisine, kendisinden olana vermesi gerekir. Herkese çağrımız budur. Bundan önce Şırnak'ı çaldılar; yalan ve hileyle ele geçirdiler. Diğer yerlerde ise kayyum atadılar.”

Karayılan, söz konusu kişiler için de “Yanlış yapmasınlar. ” uyarısında bulundu.

Kaynak: Peyama Kurd

Tarafsız ve Bağımsız Haber Portalı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.