Siyasilerden Küçükçekmece saldırısına tepki

AK Parti Küçükçekmece Belediye Belediye Başkanı Aziz Yeniçay’ın seçim çalışmasına yönelik silahlı saldırıya siyasetçiler tepki gösterdi.

Siyasilerden Küçükçekmece saldırısına tepki
Yayınlama: 10.02.2024
A+
A-

'da AK Parti Küçükçekmece Belediye Aziz Yeniçay'ın bir derneği ziyaret ettiği seçim hücrelerine düzenlendi. Saldırıda 1 kişi yaralandı.

Saldırıya tepki gösteren sosyal medya hesabından tepki gösteren CHP Genel Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Küçükçekmece Belediye Başkanı adayı Aziz 'ın seçimde gerçekleşen saldırıyı lanetliyor, ölen vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Demokrasiye yönelen tüm saldırıların, tüm saldırıların karşısında hep birlikte duracağız!” dedi.

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Sayın Aziz Yeniay'ın seçim çalışması sırasında saklandığı saldırı olduğu bilgiler üzülerek öğrendim. Olayda hayatlarını kaybeden şahsımıza Allah'tan rahmet diliyor, Sayın Yeniay'a geçmiş olsunmi iletiyorum Demokrasi yarışını kirletmeye çalışan tüm karanlık gruplara karşı, birlikte omuz omuza duracağız” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe saldırıyla ilgili ilk açıklamada 1 kişinin vefat ettiğini açıklamıştı.

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Buğra Kavuncu da “AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Sayın Aziz Yeniay'ın seçim çalışmaları sırasında düzenlenen saldırıyı lanetliyorum. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Seçim sırasında kirli emellere, muhtemel provokasyonlara karşı hepimiz dikkatli oluyoruz. Bu saldırılar millî birliğimizi ve bütünlüğümüzü bölemez” açıklamasını yaptı.

Siyasilerin saldırılarıyla ilgili açıklamalar şu şekilde:

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: “AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'a seçim çalışmaları sırasında düzenlenen saldırıyı kınıyorum. Demokrasinin en önemli göstergelerinden olan özgür seçim ortamında sıkılan her kurşun, millî iradeye karşı yapılmış bir eylemdir. Bugüne kadar hedefimiz alan hiçbir eylemdir. amacına ulaşamadı, asla ulaşamayacak. Emniyet güçlerimizin bu saldırının başarısızlarını yakalayacağına ve hukukun gereğinin uygulamaya olan inancım tamdır. Saldırıda ağır yaralanan vatandaşımıza acil şifalar diliyoruz. Birliğimize, kardeşliğimize asla zarar veremeyecekler.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: “AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'a seçim çalışması sırasında yapılan saldırıyı güçlü bir şekilde kınıyor, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm Ak Parti camiasına geçmiş olsun diliyorummi iletiyorum. Siyaseten rakip olmak düşmanlık demek istiyorum. değil!”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan: “Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Adayı Aziz Yeniay ve beraberindekilere yapılan saldırıyı toplamda kınıyorum. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyor, Ak Parti camiasına geçmiş olsun ki iletiyorum.”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce: “AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'a programı sırasında düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırı sırasında yaralanan vatandaşımıza şifa diliyorum.”

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş: “AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı sayın Aziz Yeniay'ın seçim çalışmaları sürecinde kendisine yapılan saldırıyı kınıyor ve arkadaşlarının çalışmalarına geçmiş olsun ki geçiyorum iletiyorum.”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç: “Demokratik hizmetlerie yönelik her türlü saldırı terör eylemidir. Sn.Aziz Yeniay'a ve AKPARTi camiasına geçmiş olsun ki yazdıklarımızı iletiyoruz. Saldırıda yaralanan vatandaşımıza Allah'tan acil şifalar diliyor, saldırıyı lanetliyoruz.”

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın: “Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Sn. Aziz Yeniay'ın seçim çalışmaları sırasında yapılan saldırıda vefat eden vatandaşımıza Allah'tan rahmet, ailesinin sabır ve başsağlığı, yaralılara da acil şifalar sağlayabiliyorum. Bu zayıf saldırıyı lanetliyor, Ak Parti camiasına ve İstanbullularımıza geçmiş olsun diye geçiyorum. Bu süreçte çok dikkatli olmalıyız. Rekabet, asla düşmanlığa dönüşmemeli; özellikle “şiddet” ve “siyaset” kelimeleri aynı cümle içerisinde dahi geçmemelidir.”

MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim: “AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Sayın Aziz Yeniay'a seçim çalışmaları sırasında yapılan saldırıları lanetliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımıza geçmiş olsun diliyorummi iletiyorum.”

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik: “AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışması sırasında gerçekleştirilen saldırıyı hünerle kınıyor ve lanetliyorum. Saldırıda ölen vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. isteyenlere karşı çok dikkatliyiz.Kimseye birlik ve beraberliğimizi bozacağımız fırsatı tanımayacağız.”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek: “Sayın Cumhurbaşkanımız, Küçükçekmece'de AK Parti Belediye Başkan Adayı Sayın Aziz Yeniay'a yönelik saldırı, Devletimizi, Milletimizi ve hepimizi hedef almaktadır. Adliyede, camide, takside, kilisede, partide can güvenliğinin algılanmadığını yaratmayı Amaçlı bu küresel merkezli üçüncül mücadelede devletçe ve milletçe birliği, günün sorumluluğu ve görevidir.Geçmiş olsun arkadaşlarımızı ve dayanışmacı duygularımızı iletiyor, saygılar sunuyoruz.”

Kaynak: Gazete Duvar

Tarafsız ve Bağımsız Haber Portalı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.