Size bir Avukattan bahsedeceğim.

Yayınlama: 05.04.2022
627
A+
A-
Express Haber Genel Yayın Yönetmeni

Bu gün 5 Nisan aukatlar günü ve bende bu gün benim hayatımda yeri bam başka olan bahsedeceğim . Gerçi çok uzun zaman oldu kendisini görmeyeli bir hayli biriken bir özlem de var bunu da huradan itiraf edeyim.  Ben hukukçu değilim hatta belkide uzaktan yakından bir alakam yok diyebilirim ama ne zaman ki kendisini tandım o günden sonra hukuka olan ilgim eskisinden bir hayli arttı. Ben kendisinden çok şey öğrendim saymakla bitmeyecek öğrendim. Şimdi diyeceksiniz kimden bahsediyorsun sen?

Sene 2013 gibiydi o dönem de kendisi HAK-PAR İl ıydı o dmnemde bende müzisyenlik yapıyordum ve sahneler, konserler felan ortalıkta dolanıyor kendimde müzik yapmaya çalışıyordum. Sosyal Medya üzerinden kendisiyle ilk diyaloğumuz oldu ve akabinde 2015 yerel seçimleri öncesinde bir 8 Mart soğuğunda Kadıköyde düzenlenen ‘'8 Mart Dünya Kadınlar Günü'' etkinliğine gitmiştim ve ilk orada tanışmıştık. Sonrasın da Kürt-Kav'ın düzenlemiş olduğu Newroz etkinliğine davet edilmiştim ve o gece de bir çok dost edindim, o konser benim için çok anlalıydı.Bir çok yerde sahne aldım ama o gece bir başkaydı… Sonrasında devam eden görüşmeler neticesinde ben de bir HAK-PAR'lı olmuştum ve onun yanında, onun sözünden çıkmayan sürekli kendisinden birşeyler öğrenen ve sürekli bana birşeyler öğreten nerede nasıl davranamam gerektiğini bana öğretmişti. Benim de bir çok hatalarım oldu bu arada olmadı değil!Ama ben öürendiklerimle hatalarımı kendim bulup kendime cezamı kestim.

 

Her ne kadar yaşım genç olsa da bir çok konuda deneyimsizlik ve cahilliğim had safhadaydı ben hayatımda ilk defa siyasete HAK-PAR da başladım öncesinde ufak tefek sempatizanlığım oldu ama ilk resmi temasım HAK-PAR'da başladı benim için Abdülmelik FIRAT bir başkaydı ki halen de öyledir. Evet konuyu dağıtmayalım. Ben HAK-PAR'dan henüz daha çiçeği burnunda bir üyeydim ve o dönemde siyasrtin iç yüzünü az çok biliyordum, siyaset demek kirli işler ile uğraşmak gibi bir şey. Hele bu siyaseti Kürt partileri içerisinde yapıyorsanız eğer vay sizin halinize… İşye böyle bir ortamda yetiştirildim siyasetin nasl yapılacağını öğrendim kendisinden ve bu arada istesem de istemesem de Hukukun nasıl bir şey öğendim, adaletin, eşitliği, dürüstlüğün değerini ve kıymetini öğrendim. Siyasetin ne kadar kirli, insnaların aslında göründüğü gibi olmadığını, sana yoldaş diyen hitape edenin arkanı döndüğün anda sana sinsice bir hançer saplayabileceğini öğrendim, kimseye güvenmemeyi öğrendim. Her şeyden önemlisi dik ve kimseye muhtaç olmadan ayakta kalmayı öğrendim.

İl başkanlığı sürecine ben iş kaldım ve kendisini yanında kısa süreli de olsa çalışma fırsatım oldu. Benim en sıkıntılı ve en zor günüm de bana el uzatan bir anne gibi sahiplenen cebimde beş kuruş olmadığını bilen ve cebime benim kabul  tmeyeceğimi bildiği halde harçlığımı bir şekilde koyan insandı. Zor günülerimin kurtarıcı meleğiydi. Sonra o genel Baş yardımcısı oldu ve kısa bir süre sonra aktif siyasetten geri çekildi ben ise evlendim yuvamı kurdum çoluk çocuğa karıştım, bunların ötesinde ciddi sağlık sorunları yaşadım beraber yol yürüdüğümüz HAK-PAR ise dağıldıi bölündü ki bu bu normaldir bu gün iktidar partisi bile kurulduğu ilk gün ki değerlerine çok zıt bir çizgide. HAK-PAR'ın da böylesine kötü gidişatı benim için anormal değil. Neyse lafı çok uzatıo çok dolandırdım.

Bu gün 5 Nisan Dünya Avukatlar günü benim için manevi değeri paha biçilmez olan, onuanlatmaya kelimeler,satırlar,cümleler yetmez ama ben bu gün kendimce kendisinden bahsettim siz belki onu tanımazssınız ama keşke de tanısanız daha 3 gün önce bir telefon görüşmesinde sesini duyunca antılması imkansız bir mutluluk hisettim bana öğrettiği onca şey geldi aklıma ve bu yazıma kendisi ile yaşadığımız son bir anıyla veda etmek isterim.

ayıydı ve dolma partisi için Arcan Hukuk bürosunda toplanmıştık. İşin içinde Diyarbakır dolması varsa benim için akan sular durur! Ben oruçluydum ama o gün orada tek oruçlu bendim o gün yediğim dolmanın tadı ve lezzeti halen damağımda Semra ablam. Sana her fırsatta her aklıma gelişinde kendi inancım gereği dua ederim, Rabbim seni ve aileni her daim korusun, Rabbim bereketi, huzuru, ve sağlığı hiç bir zaman hayatınızan eksik etmesin.

Bahsettiğim kişi Av.Semra ARCAN GÖKÇEN den başkası olamazdı. Semra abla benim için böylesine kıtmetli ve değerli birisidir. Ben kendisinden çok şey öğrendim ve bu gün avkatlar gübü olması nedeniyle de size bir avukatı yazmak istedim.

Başta Av.Semra Arcan Gökçen ve biricik ablası Av.Süreyya Arcan Kara olmak üzere tüm avukatların dünya avukatlar gününü kutluyorum.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.