Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu: Tarafsız Kaldık!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tekrar seçilmesinin ardından, yerel seçimlerde İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu’nun “Taksimetreleri kurun, geliyor Murat Kurum” açıklaması yeniden gündem oldu. Aksu, bu sözlerin bir destek olarak yorumlanamayacağını savunarak Murat Kurum’dan kanunlara aykırı düzenleme yapmayacağına dair söz aldıklarını iddia etti.

Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu: Tarafsız Kaldık!
Yayınlama: 04.04.2024
9
A+
A-

İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu 31 Mart yerel seçimlerinde söylediği “Taksimetreleri kurun, geliyor Murat Kurum” sözlerinin destek olarak yorumlanamayacağını söyleyerek, siyasete girmediklerini ve yönlendirme yapmaya çalışmadıklarını savundu.

‘TAKSİ SAYISININ ARTIŞINA KARŞI ÇIKMADIK’

Aksu, daha önce 15 kez reddedilen taksi artışı teklifleriyle ilgili olarak da, bu duruma karşı olmadıklarını ancak kanunsuz ve hukuka aykırı tekliflere karşı çıktıklarını söyledi. T24’ten Gözde Yel’in haberine göre, Aksu, kanuna uygun bir taksi artışı teklifi gelirse buna karşı çıkamayacaklarını belirtti.

İstanbul Taksiciler Odası Başkanı, daha önce yaptığı “Taksi sayısı yeterli” açıklamasının basın tarafından çarpıtıldığını iddia etti. Aksu, kendisinin her zaman taksi ücret tarifesinin artması, teknolojiye geçilmesi, trafik sorununun çözülmesi ve taksi sayısının yasalara uygun şekilde artırılması gibi konulardan bahsettiğini söyledi.

Yeni dönemde İBB’nin taksi sorunu konusundaki yaklaşımına dair yorumda bulunmak için erken olduğunu ifade eden Aksu “bakacağız göreceğiz” ifadelerini kullandı.

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu yaklaşık yüzde 11,6’lık bir farkla kazandı. CHP, 39 ilçenin bulunduğu İstanbul’da, elindeki ilçe belediyesinin sayısını 14’ten 26’ya çıkardı. Seçimlerde İmamoğlu oyların yüzde 51,09’unu, AK Partili Murat Kurum yüzde 39,59’unu almıştı.

Kaynak: Karar Gazetesi

No tags for this post.
Tarafsız ve Bağımsız Haber Portalı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.